מערכת אזעקה

מערכות אזעקה הוכחו כיעילות במקרים של פריצות הביתה חלילה, והן מומלצות במיוחד בבתים פרטיים וצמודי קרקע. אז מה חשוב לדעת עליהן, אילו סוגים עיקריים קיימים ואילו מאפיינים יש לקחת בחשבון בטרם בחירת מערכת אזעקה מתאימה הביתה?

מהי מערכת אזעקה?

כשמה כן היא, מדובר במערכת שנועדה להודיע לבעלי הבית או הנכס על כל "אורח" לא רצוי בבית. אולם, יש למערכת אזעקה גם תפקיד נוסף, והוא – הברחת הפולש. מערכת אזעקה היא לעיתים קרובות מערכת משלימה של מערכות ביטחון למיניהן הקיימות בבית, לרבות מערכת מצלמות, או מערכת אבטחה שלמה במקרים מסוימים. למרות שקהל היעד העיקרי למערכות ביתיות כאלה הוא אנשים שלהם בתים צמודי קרקע, חשוב לשקול להתקין מערכות אזעקה גם בבתים פרטיים נוספים.

כיצד לבחור מערכת אזעקה לבית?

האם אתם בונים בית חדש\משפצים?

מערכת האזעקה המומלצת ביותר, או יותר נכון – תשתית מערכת האזעקה המומלצת ביותר הינה מערכת קווית, כלומר שהחיבורים בין חלקיה השונים אינם נשענים על קשר אלחוטי. מערכת כזו דורשת מקום פיזי לחיבור קווי, ולכן מומלץ להתקין את התשתית שלה עוד במהלך בניית הבית. גם אם אינכם בדיוק בונים בית או משפצים, חשוב שתדעו שמערכת קווית דורשת פחות תחזוקה וכן, ממזערת את הסיכוי לאובדן קשר בין חלקיה השונים, ובקיצור – שווה להשקיע, לטווח הארוך.

היכן נדרשת ההגנה המרבית בבית?

לבתים שונים, קיימים גם מאפיינים שונים בכל הנוגע לפריצות. לעיתים הדבר תלוי באזור גיאוגרפי (לצערנו, קיימים אזורים בארץ ויישובים מסוימים שיותר סובלים מפריצות מאחרים) ולעיתים, גם מאפייני הפריצות משתנים בהתאם למבנה הבית וטכניקת הפורצים. ככלל, כאשר מדובר בבית עם מרפסת או בית עם חצר וכד', רצוי מאוד לא לקחת את הסיכון ולדאוג לאזעקה גם מחוץ לבית.
אולם, במידה שאתם יודעים שקיים סיכון לפריצה מכיוון מסוים בבית, מטבע הדברים עדיף להשקיע בו.

האם תרצו שליטה טובה מרחוק?

אנחנו חיים בעידן מאוד מתקדם, גם מצד האזעקות הקיימות בבית, אשר יכולות להתחבר לאפליקציות שונות, ובחיבור עם מערכת הביטחון של הבית אשר כוללת פעמים רבות גם מצלמות, תוכלו לשלוט מרחוק על נתוני מערכות אזעקה. חשוב להבין, כי גם כשאתם רחוקים מן הבית, חשוב לקבל מידע איכותי ומדויק ככל הניתן בזמן אמת עבור המשטרה, מערכת הביטחון של היישוב וכמובן – גם עבורכם ועבור ביטחון משפחתכם.

מצלמות אבטחה

דברים נוספים להתחשב בהם

האם יש חיות מחמד בבית? – קיימים גלאים מסוימים אשר מבוססים על זיהוי נפח. במקרה שיש לכם כלבים בבית (ובייחוד, כלבים גדולים), מומלץ לוודא כי הגלאי לא יזהה אותם בטעות כפולשים, אך כן יזהה פולשים אמיתיים.

איכות מערכות אזעקה – עבור חלקכם זה אולי מובן מאליו, אולם יש להדגיש: מטרתה של מערכת אזעקה היא בסופו של דבר להגן עליכם ולספק לכם מידע מהימן אודות פורצים וכד'. לכן, אין להתפשר על מערכת שאינה איכותית או על מערכת אשר תצריך מכם תחזוקה רבה שלא תוכלו לעמוד בה. חשפו את הפתרון המתאים לכם, למזלנו יש המון.

שילוב מערכות אזעקה עם מערכות אחרות בבית – הזכרנו לעיל כמה פעמים את חשיבות השילוב של מערכת האזעקה עם מערכות אחרות, לרבות מצלמות אבטחה, או בית חכם בכלל.
גם אם כרגע אתם לא בטוחים שתרצו להתקין כמה מערכות כאלה בבית, חשוב, אם ניתן כמובן, להשאיר לעצמכם את כל האופציות פתוחות ולהתקין בבית מערכת אזעקה שתוכל להתחבר בבוא היום למערכת רחבה יותר של ביטחון.